Aksident i rëndë trafiku në Shkup, humb jetën një këmbësor

Në një aksident trafiku që ka ndodhur mbrëmë në ora 23:21 minuta në udhëkryqin që lidh Bulevardin Bosnja e Hercegovina dhe rrugën Aradha Maqedono-Kosovare ka humbur jetën një person dhe disa të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Sipas dëshmitarëve okularë në aksident janë përfshi dy makina dhe disa nga të plagosurit janë transportuar menjëherë në spital me ndihmën e shpejtë, ndërsa për të tjerët është përdorur një veturë tjetër.