Albin Kurti arrin në Kuvend, për pak nis takimin me Thaçin

0
156

Kreu i LV-së, Albin Kurti ka arritur në presidencë, aty ku për pak fillon takimi i tij me presidentin e vendit, Hashim Thaçin.

Kurti dhe Thaçi do të takohen sot pas disa mospajtimeve që i patën për t’u dakorduar për datën dhe orën kur do të shihen.

Dy armiqtë politik do të mbajnë sot takim konsultativ për të vendosur për mandatarin.

Takimi fillon në ora 15:00.