Barcelona fiton, Messi arrin rekord të madh personal

Barcelona ka vazhduar me hapa të sigurtë drejt titullit, duke e mposhtur 3 me 0 Eibarin në Camp Nou. 

Ku dy gola shënoi Suarez, min 19′ dhe 59′ dhe një gol Messi, min 53′.

Messi shënoi golin e 400-të në La Liga prej që kur debutoi.