Borë e dendur në Prishtinë (foto/video)

0
427

Në këto momente në Kryeqytetin e Kosovës, në Prishtinë ka filluar të bie një borë dendur.

Nga fotot e videot e një lexuesi të Fokusit shihet se në orët e hershme të mëngjesit të sotëm në Prishtinë kanë filluar reshjet e dëborës.

Përndryshe meteorologë kanë parashikuar se “do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes. Reshje shiu nuk parashihet të ketë, përpos riga të dobëta dhe të izoluara në disa pjesë të vendit, kryesisht në jug dhe juglindje. Bazuar në këtë situatë meteorologjike ditën e dielë cilësia e ajrit do të jetë e mirë”.