Osmani: Urime dhe me fat Fitër Bajramin, lutjet dhe sakrifica juaj përgjatë muajit të Ramazanit u pranofshin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me rastin e Fitër Bajramit, ka uruar besimtarët që e...

LDK: Në vend të urimit, në ditën e Kushtetutës kujtojmë 7 shkeljet e Kushtetutës nga Qeveria!

Sot bëhen 16 vjet nga miratimi i Kushtetutës së Republikës së Kosovës. Ajo u ratifikua...

Suedia sot do të bëhet anëtare e NATO-s

Pas dy shekujsh mosangazhimi dhe dy vitesh diplomaci torturuese, Suedia sot bëhet anëtarja e 32-të...

Haradinaj: Arsimi është përcaktues i së ardhmes tonë si shtet, kjo qeveri nuk e ka prioritet

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se arsimi nuk është prioritet i kësaj qeverie...

“Partneriteti Kosovë-ShBA”, Haradinaj thirrje Kurtit: Mos e merrni në qaf Kosovën

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, i ka parë me shqetësim...

Sot shënohet Dita e të Dashuruarve – Shën Valentini

Sot në Kosovë si shumëkund në botë, shënohet festa e Shën Valentinit, festë kjo me...

Kryetari i Preshevës: Kurti i ka dëmtuar dhe përçarë shqiptarët e Luginës me marrëveshjen e Ohrit

Kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi thotë se Qeveria Kurti i ka lënë shqiptarët e Luginës...

Maqedonci takohet me Komandantin e KFOR’it, flasin për intesifikimin e patrullimit kufitar pas Banjskës

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, ka pritur sot në takim Komandantin e KFOR’it, Ozcan Ulutas....

Bie kulmi i ndërtesës së Komunës së Prishtinës, dyshohet për të vdekur

Një person dyshohet se ka vdekur si pasojë e rënies së kulmit të ndërtesës së...

42 vjet nga vrasja e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës

17 janari i vitit 1982, dita kur u vranë mizorisht vëllezërit Gërvalla e Kadri Zeka...

Von Cramon: Dëshiroj të shoh progres në Kosovë para se BE të shkojë në zgjedhje

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka qëndruar në një vizitë zyrtare...

Tolaj flet për gripin sezonal, thotë se në mesin tonë ka ende COVID

Infektologu Ilir Tolaj ka folur në lidhje me gripin sezonal, duke thënë se është koha...