Horoskopi 21 shkurt 2018

Dashi Planifikimi i mirë është shpirti i punës, sidomos kur ju duhet të merreni me...

Për jetëgjatësi konsumoni birrë dhe verë

Si të jetoni më gjatë është pyetje e kahmotshme, përgjigja e së cilës shpeshherë është...

Turshitë janë të mira për shëndetin e zorrëve

Formimi i baktereve në një kavanoz të mbyllur me perime që lihet ashtu për disa...

10 shtetet me kualitetin më të mirë të jetesës

“US News & World Report” ka bërë renditjen e dhjetë shteteve me kualitetin më të...

Kjo bimë shqiptare parandalon rënien e flokëve

A e dini që bima më efektive për të parandaluar rënien e flokëve dhe për...

Këto janë ushqimet më të mira kundër kolesterolit

Stili i jetesës dhe ushqyerjes luajnë një rol të rëndësishëm në mbajtjen nën kontroll të...

Si ti trajtoni plasaritjet e këmbëve

Thembrat e plasaritura dhe të çara mund të jenë arsyeja kryesore përse shumë femra ende...

Tri arsye për të mos e pirë kafen me qumësht

Kafeja është një pije e nevojshme për zgjimin e mëngjesit të shumicës së njerëzve. Megjithatë,...

Ushqimet më të mira për sy

Kujdesi i mirë për sytë fillon që në moshë të vogël. Veprimet që ndërmerrni kur...