Bill Gates parashikon se si inteligjenca artificiale do të ndryshojë jetën tonë në 5 vjet

Bill Gates parashikon se inteligjenca artificiale do të jetë transformuese për të gjithë ne brenda...

Sulm kibernetik ndaj disa faqeve qeveritare

Disa prej faqeve qeveritare kanë pësuar sulm kibernetik. Faqet që janë sulmuar janë ajo e...

Del çmimi, ja sa duhet të paguani çdo muaj nëse doni Facebook dhe Instagram pa reklama

Përdoruesit e Facebook dhe Instagram në Evropë po marrin opsionin për të paguar për versionet...

Shërbime stabile të telefonisë mobile jo para marsit 2024

Shërbimet e telefonisë mobile bien shpesh në Kosovë dhe qytetarët nuk mund të presin qëndrueshmëri...

“Vala”, të gjitha shërbimet jashtë funksionit, sqarohet Telekomi

Ka kohë që operatori pubik, ka probleme me rrjetin. Si pasoj shërbimet e thirrjeve, internetit...

WhatsApp sjell veçorinë e re, tani mund të dërgoni video mesazhe

Audio mesazhet kanë qenë një veçori kyçe në WhatApp tani e disa vite, po ashtu...

Ushtria e Kosovës pajiset me dronët Bayraktar

Arma që ia vështirësoi jetën Vladimir Putinit, është tashmë pjesë e Forcës së Sigurisë së...

WhatsApp forcon sigurinë dhe e bën më të vështirë vjedhjen e një llogarie

Kur bëhet fjalë për platformat e mesazheve, ka shumë opsione të ndryshme për të zgjedhur,...

Kurti e krahason Kosovën me Zvicrën e Luksemburgun për transformimin digjital

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se Kosova krahasohet me Zvicrën dhe Luksemburgun sa i përket...

Pas Twitter, shërbimi i verifikimit do të ofrohet me pagesë në Facebook dhe Instagram

Meta njoftoi sot, se po përgatitet t’u ofrojë përdoruesve të Facebook dhe Instagram shërbimin “Meta...

WhatsApp do të mundësojë komunikimin edhe pa internet

WhatsApp ka lançuar një përditësim të madh i cili do t’i lejojë njerëzit të bisedojnë...