Kërkesa e rusëve për VPN ‘rritet në qiell’ pas bllokimit të Facebook dhe Instagram

Derisa Rusia bllokoi aksesin në platformat kryesore të medieve sociale të Meta Platforms Inc, në...

Google ndalon shitjen e reklamave në Rus

Të enjten u konfirmua se Google do të ndalojë shitjen e reklamave online në Rusi,...

Rusia kufizon qasjen në Facebook

Rusia ka njoftuar se po kufizon aksesin në Facebook, duke e akuzuar atë për “censurim”...

“Mos përdorni TikTok”, Rusia paralajmëron trupat: Mund të dalin sekretet ushtarake

Zyrtarët e lartë të sigurisë në Rusi kanë nisur një fushatë sensibilizuese për trupat e...

Kjo makinë me energji diellore që mund të ‘vozitet me muaj pa u karikuar’ do të dalë këtë vit

Sipas medieve të huaja, Lightyear One përshkroi 400 kilometra me 130 kilometra për orë përpara...

Zuckerberg ultimatum Evropës: Na lejoni transferimin e të dhënave ose tërheqim produktet

Aplikacionet e njohura të mediave sociale në pronësi të Meta-s, përfshirë Facebook dhe Instagram, mund...

E papritur/ Facebook dhe Instagram mund të mbyllen në Europë

Gjiganti i teknologjisë me sa duket paralajmëroi se kontrolli rregullator i bllokut mbi ‘transferimet transatlantike...

Facebook për herë të parë në historinë 18-vjeçare, ka rënie të përdoruesve aktivë

Gjiganti i mediave sociale Facebook ka parë rënien e përdoruesve të tij aktivë të përditshëm...

Çmenduri gjermane, vozit në autostradë me 417 km/h

Makinat supersportive arrijnë shpejtësi stratosferike, që është pothuajse e pamundur t’ia nxjerrësh edhe nëpër pista,...

Instagram paralajmëron ndryshime, po vjen opsioni për parapagim (Çfarë duhet të dini)

Krijuesit që dëshirojnë ta bëjnë këtë së shpejti do të jenë në gjendje të prezantojnë...

Turqia furnizon Shqipërinë me dronë inteligjentë me kosto 8 milionë euro

Turqia do të furnizojë Shqipërinë me dronë super inteligjentë. Qeveria shqiptare do të paguajë 8...

TikTok po teston një veçori të re të ngjashme me ‘retweet-in’ e Twitter

Sipas mediave të huaja, funksioni i lejon përdoruesit të ndajnë përmbajtje me ndjekësit pa pasur...