Tërheqja e Elon Musk nga blerja e Twitter-it i hapi rrugën betejës ligjore, Trump: Marrëveshja “vdiq”, rroftë e vërteta

Elon Musk mund të detyrohet nga një gjykatë amerikane që të përfundojë blerjen e Tëitter-it...

PayPal të përfshijë edhe Kosovën

Oda e Afarizmit të Kosovës i është drejtuar edhe njëherë me një shkresë kryeministrit të...

Fenomeni i pazakontë: Eklipsi i parë diellor i vitit 2022 ka filluar

Transmetimet drejtpërdrejt sjellin eklipsin nga Amerika e Jugut në mbarë botën. Është momenti që shikuesit...

Të Shtunën “Hëna Rozë” dhe jo vetëm

Hëna Rozë do të jetë ngjarja kryesore astronomike në qiellin e mbrëmjes këtë fundjavë, por...

YouTube bllokon kanalin e parlamentit rus, zemërohen zyrtarët rusë

YouTube ka bllokuar Duma TV, i cili transmeton parlamentin e Rusisë. Të shtunën, një mesazh...

Sa fitojnë kosovarët në TikTok, tregon eksperti i rrjeteve sociale

Rrjeti social, TikTok, aktualisht ka kapur majat e popullaritetit të vet dhe numrit të klientëve...

Çfarë janë armët hipersonike dhe cilat shtete i disponojnë ato?

Shumë vende kanë folur për përpjekjet e tyre për të prodhuar armë hipersonike, të cilat...

Kërkesa e rusëve për VPN ‘rritet në qiell’ pas bllokimit të Facebook dhe Instagram

Derisa Rusia bllokoi aksesin në platformat kryesore të medieve sociale të Meta Platforms Inc, në...

Google ndalon shitjen e reklamave në Rus

Të enjten u konfirmua se Google do të ndalojë shitjen e reklamave online në Rusi,...

Rusia kufizon qasjen në Facebook

Rusia ka njoftuar se po kufizon aksesin në Facebook, duke e akuzuar atë për “censurim”...

“Mos përdorni TikTok”, Rusia paralajmëron trupat: Mund të dalin sekretet ushtarake

Zyrtarët e lartë të sigurisë në Rusi kanë nisur një fushatë sensibilizuese për trupat e...

Kjo makinë me energji diellore që mund të ‘vozitet me muaj pa u karikuar’ do të dalë këtë vit

Sipas medieve të huaja, Lightyear One përshkroi 400 kilometra me 130 kilometra për orë përpara...