Lëshohen dy satelitë të Shqipërisë në hapësirë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se janë lëshuar në hapësirë dy satelitë shqiptarë,...

WhatsApp nuk do të funksionojë më në këta telefona, publikohet lista

Me nisjen e vitit 2023, WhatsApp ka njoftuar se aplikacioni nuk do të jetë më...

​Elon Musk njofton dorëheqjen si CEO i Twitter-it

Elon Musk ka njoftuar dorëheqjen e tij si administrator i Twitter. Një lëvizje kjo në...

28 Nëntori/ Google uron shqiptarët: Gëzuar ditën e Flamurit!

Motori më i madh i kërkimit në botë Google uron shqiptarët për ditën e Pavarësisë....

Pas Twitter tronditje edhe në Facebook, priten pushime masive nga puna

Pak ditë pas tronditjes së pushimeve masive në Twitter nga Elon Musk, një tjetër gjigant...

Elon Musk mund të rikthejë në Twitter shqiptarin ” e urryer”

Pasi bleu Twitter-in, njeriu më i pasur në botë, Elon Musk pritet të bëjë disa...

Ja cili është aplikacioni më i preferuar nga kriminelët!

Privatësia në Telegram është e sigurt, edhe kur bëhet fjalë për të kryer transaksione të...

Sa dhe si përdoret interneti në Ballkan?

Era digjitale po penetron gjithnjë e më shumë edhe në Ballkan. Pjesa më e madhe...

Astronomët e Kosovës thirrje qytetarëve: Dilni sot në shesh, ta shohim Eklipsin e Diellit

Nga Astronomia e Kosovës kanë ftuar qytetarët e vendit që së bashku me ta të...

Sa efektiv janë dronët kamikazë iranianë?

Dronët e armatosur pa pilot iranianë, arritën të tërheqin vëmendjen kur ato u përdorën nga...

Makina e parë që ecën në rrugë dhe fluturon në qiell kushton 270 mijë £, ju shpëton nga trafiku

Trafiku së shpejti mund të jetë një gjë e së kaluarës pasi një kompani ka...

‘Vetura inteligjente’ e policisë që i zë të gjithë kundërvajtësit në trafik

Ka tash e disa javë që Policia e Kosovës është bërë me vetura inteligjente. Ato...