‘Çmenduria’ e Toni Kroos, shënon gol nga goditja e këndit në Superkupën e Spanjës (video)

0
293

Po luhet në këto momente ndeshja e parë e finaleve të Superkupës së Spanjës midis Realit dhe Valecias që këtë herë vjen me një format ndryshe, ku marrin pjesë katër skuadra.

Në minutën e 15-të është shënuar goli i parë dhe autori është Toni Kroos i cili ka shënuar nga goditja e këndit.

Ai përfitoj nga dalja e portierit të Valencias dhe realizoi një ndër golat më të bukur në karrierë, por edhe tinëzar.