Detaje nga sulmi me thika ku mbetën të plagosur babë e bir

Banorët e zonës ku u sulmuan babë e bir në Vlorë, kanë dëshmuar se Xhevdet dhe Albion Braushi pasi ishin sulmuar me thika nga disa persona, kishin tentuar të ecnin në këmbë por nuk ia kishin dalë dot. Ata janë gjetur të shtrirë në trotuar, ndërsa banorët kanë deklaruar se në momentin që i kishin parë babë e bir të shtrirë menduan se ishin sulmuar nga qentë por pasi ishin afruar kishin parë se kishin plagë të shkaktuara nga goditjet me thikë.

Kanë qenë banorët ata të cilët kanë bërë transportin e tyre për në spitalin rajonal të Vlorës.

Foto nga vendi i ngjarjes

Shqiptarja.com