Dy gola të bukur nga Messi (video)

591

Eibar po luan si vendas ndaj Barcelonës në  ‘Estadio Municipal de Ipurua’.

Fillimisht ishte Eibar ai që kaloi në epërsi ndaj Barcelonës.

Cucurella realizoi në minutën e 20-të për rezultatin 1 – 0.

Por, dy gola të bukur nga Lionel Messi brenda dy minutave (31′ dhe 32′) e kaluan Barcelonën në epërsi për 1 – 2.

Mirëpo, në përfundim të pjesës së paarë, Eibar barazoi rezultatin në 2 – 2 përmes Pablo De Blasis.

Ja golat e Messi:

Goli i parë:

Goli i dytë: