Dy motra kosovare vdesin ne një aksident në Gjermani katër të tjerë të lënduar

0
583

Dy motra shqiptare nga Gjakova humbën jetën në një aksident rrugor të ndodhur në Gjermani, ditën e djeshme, transmeton Shqiptarja.

Sipas mediave gjermane, motrat ishin të martuara, edhe bashkëshortët e tyre janë vëllezër me njëri-tjetrin. H.Sh dhe F.Sh, janë inicialet që mediat gjermane publikojnë për motrat që u ndanë nga jeta. Në raportimin e mediave gjermane theksohet se përpos viktimave, të lënduar nga ky aksident mbetën edhe katër persona të tjerë.

Duke sqaruar dinamikën e ngjarjes, mediat thonë se në aksident u përfshinë dy makina, tip Mercedes dhe Opel, të cilat u përplasën me njëra-tjetrën ndërmjet ‘Graben-Neudorf dhe Nochstetten’ të Gjermanisë.Në gjendje të rëndë ndodhet edhe një 51-vjeçar, shoferi i automjetit tip Opel, i cili ka marrë dëmtime të shumta nga përplasja dhe është në luftë për jetën nën kujdesin e bluzave të bardha.Në raportim e sipër u theksua se përpos viktimave, të lënduar nga ky aksident mbetën edhe katër persona të tjerë.

Veturat e përfshira në këtë aksident ishin një Mercedes dhe një Opel, të cilat edhe u përplasën njëra me tjetrën.Në rrezik për jetë si pasojë e këtij aksidenti është edhe shoferi 51 vjeçar i veturësViktimat janë me origjinë nga Gjakova.

Dy shtetase kosovare kanë humbur jetën ditën e djeshme në një aksident rrugor në Gjermani.Sipas mediave gjermane, viktimat që humbën jetën në këtë aksident janë motra, të martuara për dy vëllezër me iniciale H.Sh dhe F.Sh.Viktimat janë me origjinë nga Gjakova.

Në raportim e mediave gjermane theksohet se përpos viktimave, të lënduar nga ky aksident mbetën edhe katër persona të tjerë, transmeton “Balkanweb”.Në aksidentin tragjik u përfshin dy makina tip Mercedes dhe Opel dhe përplasja e tyre rezultoi fatale për dy motrat kosovare.Ndërkohë raportohet në gjendje të rëndë shoferi i makinës tip “Opel”, i cili po lufton për jetën si pasojë e plagëve të marra.