Ekipi i Milan mbërrin në Kosovë

Shtatë herë kampionët e Evropës, skuadra e Milanit, ka mbërritur në Kosovë.

Rreth orës 12:30, Milan ka ateruar në aeroportin ‘Adem Jashari’ në Prishtinë.

Skuadra e Milanit, e udhëhequr nga trajneri Marco Giampaolo dhe legjenda Paolo Maldini, ka mbërritur në Kosovë, për ndeshjen miqësore kundër KF Feronikelit.

Milan nga ora 20:45 në ‘Fadil Vokrri’, zhvillon ndeshjen kundër KF Feronikelit.

përballje shumë emocionuese, mund ta ndiqni në “RTV Dukagjini”.