Ekskluzive: “Jepi zë” siguron videon e momentit të vrasjes dhe plagosjeve në Bon Vivant, kështu ndodhi ngjarja

Në vendin ku rëndom të rinjtë mblidhen për t’u dëfryer, në orët e vona të së premtes në kryeqytet gjeti vdekjen një 39-vjeçar dhe u plagosën disa të tjerë.

Kastriot Ramadani pësoi lëndime vdekjeprurëse si pasojë e të shtënave me armë zjarri në lokalin “Bon Vivant”, pas një përleshjeje mes dy grupeve.

Të plagosur mbetën edhe gjashtë të tjerë, ndërsa 13 pësuan lëndime trupore nga gërvishtjet e xhamave apo gjësendet tjera.

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës (SHSKUK) kishte njoftuar se pesë persona janë pranuar për trajtim të mëtejmë, pas ndihmës mjekësore në Klinikën Emergjente.

Portali “Jepi zë” ka arritur të sigurojë nga organet e drejtësisë videon e vrasjes në lokalin e njohur Bon Vivant.

Aty ka pamje të rënda, të cilat “Jepi zë” i ka hijezuar dhe nuk ka lejuar të duken fytyrat.

“Jepi zë” duke parë raportime dhe interpretime të ndryshme dhe për të mos lënë të keqinterpretohet, ka vendosur se publikimi i videos që tregon si ndodhi rasti, është interes publik.

Ndryshe, rasti i së premtes në “Bon Vivant” është cilësuar nga autoritetet si ‘Vrasje të rëndë’, ‘Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve’ dhe ‘Pjesëmarrje në rrahje’.