Ekskluzive: Ky është personi i vrarë nga Policia e Kosovës, një nga organizatorët e vjedhjes në Suharekë

233

Policia e Kosovës ka realizuar një operacion të suksesshëm gjatë ditës së sotme.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se në këtë aksion ka mbetur i vrarë Dukagjin Gashi.

I njëjti ka shkëmbyer plumba ndaj policisë së Kosovës gjatë aksionit dhe të njëjtit kanë neutralizuar duke e lënë pa shenja jete.

Në këtë aksion janë arrestuar dy persona të tjerë, ndërsa një tjetër është në arrati. Një polic ka mbetur i plagosur në këmbë.