Federica Mogherini, vizitë zyrtare në Tiranë

430

Përfaqësuesja e lartë për politikë të Jashtme në BE, Federica Mogherini do të jetë sot dhe nesër në Tiranë, në kuadër të Samitit të ‘Brdo Brijunit’, që do të zhvillohet nesër.

Mogherini mbërrin sot në orën 16.30, ku do të pritet nga Kryeministri Edi Rama. Pas takimit do të mbajnë një konferencë për shtyp.