Fillon takimi i Haradinajt me deputetët e Bundestagut gjerman

0
326

Peter Bauer dhe Christian Schmidt po qëndrojnë në Kosovë, ku tashmë kanë filluar një takim me kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj.

Deputetetët e Bundestagut gjerman janë pritur nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj.

Takimi po zhvillohet në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës, kurse nuk është bërë e ditur nëse të njëjtit do të takojnë edhe udhëheqësit e tjerë institucional në vend.