Formacionet zyrtare: Angli – Itali

0
63

Anglia do të ndeshet me Italinë në finalen e madhe të Euro 2020, duke filluar nga ora 21:00.

Tre Luanët do të jenë para publikut të vet në “Wembley” kundrejt Italisë që do të ketë shumë pak mbështetje nga tifozët.

Dy kombëtaret ka kohë që nuk kanë humbur dhe kanë paraqitur një formë të jashtëzakonshme.

Anglia e kërkon europianin për herë të parë derisa Italia për herë të dytë në histori.

Këto janë formacionet zyrtare:

Anglia: Pickford; Walker, Stones, Maguire; Trippier, Rice, Phillips, Shaw; Mount, Sterling; Kane.

Italia: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson; Jorginho, Barella, Veratti; Chiesa, Insigne, Immobile.