Formacionet zyrtare, Liverpool – Barcelona

541

Liverpooli dhe Barcelona kanë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen e madhe mes tyre.

Dy gjigantët evropian kanë zbuluar njëmbëdhjetshen startuese për takimin kthyese mes tyre në kuadër të gjysmëfinales së UEFA Ligës së Kampionëve.

“Redsat” synojnë të rikthehen në Anfieldf nga disfavantazhi prej 3 me 0 të pësuar javën e kaluar në Camp Nou nga gjiganti katalunas.

Skuadra e Jurgen Klopp është para një detyra mjaftë të vështirë ndërkohë që Barcelona tashmë është me një hap në finalen e madhe.

Në mungesë të Mohamed Salahs dhe Robertos, ylli kosovar Xherdan Shaqiri është pjesë e formacionit startues.

Takimi mes dy skuadrave fillon në ora 21:00.

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Milner, Mané, Shaqiri, Origi.

Barcelona: Ter Stegen, Roberto, Piqué, Lenglet, Alba, Rakitić, Busquets, Vidal, Coutinho, Suárez, Messi.