Formacionet zyrtare: Real Madrid-Barcelona

606
Copa del Rey ose Kupa e Mbretit sonte rikthehet me raundin e dytë të gjysmëfinales mes Real Madridit dhe Barcelonës në Santiago Berneabeu.
Ndeshja e parë në Camp Nou përfundoi me barazim 1-1 me golat e Vasquez dhe Malcom.
Ajo se çfarë bie në sy më shumë sonte është Isco, i cili nuk është ftuar fare nga Solari duke vazhduar me krizen mes dyve.
Të dy ekipet kanë publikuar formacionet zyrtare të takimit.
Formacioni zyrtarë i Real Madridit: Ter Stegen; Jordi Alba, Pique, Lenglet, Semedo; Rakitic, Busquets, Sergi Roberto; Dembele, Suarez, Messi

Formacioni zyrtarë i Barcelonës : Navas; Reguilon, Ramos, Varane, Carvajal; Kroos, Casemiro, Modric; Vinicius, Benzema, Vazquez