Gucati: Deklarata e Bahtirit kërcënim direkt për Thaçin dhe PDK-në

0
171

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të Mitrovicës, Agim Bahtiri i cili bënë thirrje për vëlla-vrasje dhe trazira në vend.

Gucati tha se deklarimet e tilla janë kërcënime direkte ndaj presidentit Thaçi si dhe Partisë Demokratike të Kosovës.

Shkrimi i plotë: