Menu Mbylle

Haziri thumbon Osmanin: Vizita kishin edhe Thaçi, Sejdiu e Jahjaga

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri nuk sheh asgjë të jashtëzakonshme në disa punë të Qeverisë dhe të presidentes Vjosa Osmani gjatë këtij njëvjetëshi.

Haziri tha se vizita jashtë vendit kishin edhe ish-presidentët Hashim Thaçi, Fatmir Sejdiu e Atifete Jahjaga.

“Vizitat kanë qenë edhe më herët. Edhe Z. Thaçi, edhe Z. Sejdiu, edhe zonja Jahjaga”, tha Haziri, duke shtuar se “nuk është thyer lakorja.”, tha Haziri në T7.

“Merre secilin proces që duhet çuar përpara, po vazhdon ta bëj një hap para, dy prapa.”, tha ai teksa fliste për Qeverinë Kurti.