Inis Neziri mund të jetë përfaqësuesja e San Marinos në “Eurovision”

0
224

Prej ditësh në media thuhej se Elvana Gjata do të merrte pjesë në “Eurovizion” për të përfaqësuar shtetin e vogël të San Marinos.

Këtë hipotezë e ngritën fansat e saj, megjithatë shumë shpejt u zbulua se ky lajm nuk ishte i vërtetë.

Në fakt, Elvana nuk ka marrë asnjë ftesë nga ky shtet dhe pas kërkimeve në internet zbuluam se pretendente kryesore për të përfaqësuar San Marinon në “Eurovizion” është një këngëtare tjetër shqiptare. Bëhet fjalë për këngëtaren e talentuar, Inis Neziri , e cila kohët e fundit ka korrur shumë suksese.

E kontaktuar nga “Iconstyle.al”, Inisi tregoi se asgjë nuk është konfirmuar ende, por nuk përjashtoi mundësinë e përfaqësimit. Artistja shtoi se përgjigjen do e japë pasi të dalë lajmi zyrtar dhe na duhet të presim edhe pak. Ndërkohë kujtojmë se në shkrimin e publikuar nga “Oikotime” në Instagram, thuhet se Inis është takuar me personat përkatës dhe ata kanë ardhur në Tiranë për të folur për detajet me këngëtaren shqiptare.

View this post on Instagram

San Marino: Inis Nezeri the surprise 2019 Entry? With the much awaited announcement of San Marino Television on Monday and the claims from Rodrigo Alves to be the representative, another name is much more likely to be the 2019 representative of the mini-state: Inis Neziri from Albania! On Tuesday both head of delegation Alessandro Capicchioni and this years Head of Press Ersin Parlak travelled to Tirana and met with Inis Neziri. The only plausible reason is that they are finalising the last details for Monday's announcement as we cannot imagine they would just travel to Tirana for a small city-trip in this time of the year. Inis Neziri took part in the 2018 National Final of Albania and recently won the Grand Trophee at the Golden Stag in Romania supported by the San Marino Delegation. @eurovision @oikotimes #oikotimes #eurovision

A post shared by OIKOTIMES EUROVISION (@oikotimes) on