Ja kur dhe ku i luan ndeshjet Shqipëria në Euro 2024

168

Shqipëria do ta nis aventurën në Kampionatin Evropian me përballjen ndaj Italisë.

Ndeshja do të zhvillohet me datën 15 qershor në Dortmund. Ndërkohë takimin e dytë e luan ndaj Kroacisë në Hamburg, katër ditë më vonë.

Ndeshjen e fundit në grupe e zhvillon ndaj Spanjës, në Dusseldorf, me datën 24 qershor.

Kujtojmë që 24 skuadra do të jenë në garë për çmimin e trofeut të Kampionatit Evropian.