Jakup Krasniqi tha se Haradinaj forcohet nëse rrëzohet Qeveria, Milaim Zeka kundërshton ka një pyetje për ta

0
250

Jakup Krasniqi nga Nisma Socialdemokrate kishte deklaruar se nëse rrëzohet Qeveria dhe vendi shkon në zgjedhje më së shumti do të përfitojë Ramush Haradinaj.

Por atij i ka reaguar bashkë partiaku Milaim Zeka. Ai ka thënë se nuk është e vërtet se Haradinaj do forcohet me rrezimin e Qeverisë. Madje ai ka pyetur se pse po e nxit Jakup Krasniqi Ramush Haradinajn që të hyjë në konflikt me Amerikën

Statusi i plotë

Pse po e nxite Jakupi kryeministrin? Pyeteni akademik Nexhat Dacin per konflikt me amerikanet, Jakup Krasniqi i Nismes, permes nje shkrimi, ka deklaruar se me rrezimin e qeverise, “fiton Ramushi”! E para nuk eshte aspak e vertete, e dyta, edhe po te ishte e vertete, kjo fitore nuk do te kishte aspak vlere. Ashte e vertete qe sot ambasadori amerikan, bunduzheri Kosnet, sot, perpos qe ua ka perplasur deren lidereve politik te Kosoves, ne dalje ua ka dhene nje porosi: “O me ne, o kunder nesh”!!!

Po ta kujtoj ngjarjen e 1 mars 2006. Akademik Nexhat Daci ishte ferkuar me diplomatin amerikan, Frank Wisner. Daci ndodhej ne vilen e tije ne Brezovice. Kryesia e LDK se e kishte shkarkuar nga te gjitha postet drejtuesr, pa e pyetur fare. Lajmin per shkarkim nuk po e besonte as vet Daci, por me vone e kuptoi qe ishte i vertete.

Ata qe po e nxisin Kryeministrin Haradinaj ne konflik me shtetin amerikan, e para nuk ja dojne te miren e Kosoves, e dyta e duan fundin politik te nje njeriu qe i duhet shume Kosoves ne keto momente dramatike…!!!