Kryeministri Haradinaj takohet me ambasadorin e Gjermanisë

472

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt.

Haradinaj, përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka shkruar se me ambasadorin ka biseduar për takimin e Berlinit, pritjet nga takimi i Parisit dhe rolin konstruktiv dhe konsistent të Gjermanisë karshi Kosovës, për ruajtjen e integritetit territorial të vendit.

“Takim i rregullt me Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë Christian Heldt, me të cilin biseduam për takimin e Berlinit, pritjet nga takimi i Parisit dhe rolin konstruktiv dhe konsistent të Gjermanisë karshi Kosovës, ruajtjes së integritetit territorial të vendit dhe stabilitetin në rajon.

E falënderova Ambasadorin Heldt për mbështetjen e vazhdueshme politike dhe financiare për proceset e rëndësishme të qeverisjes në vend dhe kërkova që kjo mbështetje të vazhdojë, siç shpreha përkushtimin tonë për të çuar përpara agjendën bilaterale mes dyja vendeve”, ka shkruar Haradinaj.