Kurti e Mustafa ndërprenë takimin: S’kemi çka themi, vazhdojmë pas 40 minutave

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë shkuar në pauzë për 40 minuta pas 1 orë takim që u mbajt në nivel të liderëve.

Kështu kanë deklaruar para mediave dy shefat e partive.

“Nuk kemi çka deklarojmë, bisedimet vazhdojnë kemi një pauzë gjysmë orë, 40 minuta”, u bë e ditur nga lideri i VV-së dhe LDK-së.

Derisa dy partitë momentalisht kanë në Kuvend të Kosovës edhe nënkryetarët e anëtarë të tjerë me të cilët si duket do të konsultohen Kurti dhe Mustafa.