Moti sot në Kosovë

0
313

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin por që mundësitë për reshje janë të pakta.

Temperaturat do të pësojnë një rëniee të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -7ºC deri në 03ºC dhe në zonat e ulëta nga -3ºC në 04ºC.

Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga veriu dhe verilindja 1-5m/s.

Shtypja atmosferike do të rritet shumë lartë mbi vlera normale.