Moti sot në Kosovë

0
352

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 20 gradë Celsius.

“Vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur, por stabil atmosferik. Në këto kushte do të mbaj mot me diell dhe i nxehtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-20 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-6m/s”, njofton IHMK.