Moti sot në Shqipëri

0
191

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do variojnë:

në zonat malore nga -9ºC deri në 02ºC

në zonat e ulëta nga -3ºC në 08ºC

në zonat bregdetare nga 02°C në 10ºC.

Era do të fryej në drejtim Verior-Verilindor me forcë valëzimi deri në 4 ballë.