Napoli shkatërron Romën në Olimpiko (video)

0
390
d by AtomJPEG 1.5.0n

Napoli ka marrë një fitore shumë të rëndësisihme ndaj Romës me rezultatin 1-4. Skuadra e Ançelotit ka shkuar në kuotën e 63 pikëve dhe në një farë mënyre ka siguruar vendin e dytë.

Napoli ishte një uragan, pasi shkatërroi Romën dhe i shuajti atyre shpresat për një vend në Champions. Milik, Mertens, Verdi dhe Junes ishin ata që golin e Perotit e bën të pavlefshëm dhe i dhanë trepikëshin skuadrës së tyre.

Në këtë xhiro të ligës italiane bie në sy dhe barazimi i Fiorentinës dhe Torinos, të cilët luajnë çdo gjë për një biletë të fundit që të çon në Europë.