Nis mbledhja në PSD, vendoset nëse do të ketë koalicion me AAK-në

Ka filluar mbledhja e këshillit drejtues të PSD-së, ku do të vendoset për një koalicion të mundshëm midis Partisë Socialdemokrate dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Numri një i kësaj partie, Shpend Ahmeti, gjatë ditës së sotme është takuar edhe me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa.

Ai pas takimit ka deklaruar se si parti kanë përafrim me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe se beson se gjatë ditës së sotme do të takohet me kryetarin e kësaj partie, Ramush Haradinaj.