Nis takimi i kryeministrit Kurti me kancelaren Merkel

0
73

Kryeministri, Albin Kurti, ka bërë të ditur se sapo ka filluar takimin me kancelaren gjermane, Angela Merkel.

Kurti ka njoftuar se në këtë takim shoqërohet nga zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla.

“Bashkë me zëvendëskryeministren dhe ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla do të diskutojmë për marrëdhëniet bilaterale mes dy vendeve tona dhe bashkëpunimin rajonal brenda agjendës së Bashkimit Evropian” shkruan kryeministri Kurti në Facebook.