Nuk kalon rezoluta kundër rritjes së çmimit të rrymës, e tërë VV’ja abstenoi

Kuvendi i Kosovës ka votuar rezolutën kundër ngritjes së çmimit të energjisë elektrike, të inicuar nga AAK’ja, transmeton Fokusi.info.

Me 22 vota për, asnjë kundër dhe 49 abstenime, nuk kaloi rezoluta.

Debat të ashpër kishte gjatë gjithë ditës për këtë qëllim, pasi ZRRE propozoi ngritje të çmimit të rrymës, ndërkohë Qeveria Kurti e aprovoi./Fokusi.info/