Numri i viktimave shkon në 14, nesër dhe pasnesër ditë zie

640
Qeveria në mbledhjen e sontme të jashtëzakonshme ka sjellë vendim që 14 dhe 15 shkurti të shpallen ditë zie, për shkak të aksidentit tragjik që ndodhi sot pasdite në autostradën Shkup-Gostivar, në afërsi të fshatit Llaskarcë. Ndërkohë që raportohet se numri i viktimave është rritur dhe tani ka arritur në 14 persona.
“Një natë e vështirë, nuk kam fjalë për të shprehur ngushëllimet për familjet e viktimave. Bashkë ndajmë dhimbjen, shteti po vuan. I mobilizuam të gjitha forcat, sonte Qeveria solli vendim me të cilin 14 dhe 15 shkurti shpallen ditë zie”, deklaroi Zaev.
“Intervenimi i të gjitha institucioneve ishte i shpejtë, sonte për fat të keq jetën e kanë humbur 14 persona, 7 prej të cilëve në vendngjarje, 7 nëpër spitale ndërsa 37 janë hospitalizuar”, deklaroi Zoran Zaev, kryeministër.