Paga e Florent Hasanit te klubi hungarez Diosgyor

696

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës dhe ish-lojtari i “Trepçës 89”, Florent Hasani, i cili ditë më parë është transferuar tek ekipi hungarez Diosgyor do të ketë pagë të majme në vlerë prej 6 mijë Euro në muaj plus bonuse, shkruan gazeta Olle.

Nga transferi i tij ka përfituar  70.000 euro edhe klubi mitrovicas “Trepça 89”, plus do ta ketë posedimin e 30 përqind të kartonit të lojtarit nëse shitet në ndonjë klub të ardhshëm.