Parashikimi i motit

0
55

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, të cilat ditën e shtune vende-vende mund të sjellin shi ta karakterit lokal.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes”, njofton IHMK.