Parashikimi i motit

Sot do të mbajë mot kryesisht me diell.
Instituti Hidrometeoroligjik i Kosovës njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-29 gradë Celsius.

Java e tretë e muajit gusht do të karakterizohet me mot më të nxehtë dhe me pak reshje shiu.