Parashikimi i motit

Në Kosovë për të dielën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugperëndimit, e cila lokalisht pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-52 km/h!

Sipas MeteoKosova, temperaturat do të shënojnë ngritje, me minimale që do të lëvizin prej 3 deri në 5°C, ndërsa ato maksimale prej 16 deri në 19°C.