Parashikimi i motit

0
49

Në Kosovë, sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës thuhet se temperaturat minimale ditëve do të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.