Parashikimi i motit për Shqipëri

445

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti për ditën e sotme parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Prej orëve të mesditës deri pasdite do të ketë reshje shiu në intensitet të ulët dhe mesatar. Përkohësisht përgjatë maleve marrin karakterin e shtrëngatave.

Mjegull e mjegullinë lokale.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim 1-10 m/sek. Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë./atsh