Përfundoi takimi trilateral

62

Sapo ka përfunduar në Ohër takimi trilateral midis kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell e Miroslav Lajçak.

Bashkimi Evropian ka thënë se pas takimit do të ketë konferencë nga Borrelli.