Portugalia në epërsi ndaj Holandës (video)

Portugalia dhe Holanda po luajnë për herë të parë finalen e madhe të Ligës së Kombeve në kuadër të Ligës A.

Ndeshja po zhvillohet në “Estadio Dragao” të Portos në Portugali.

Janë portugezët që kanë kaluar në epërsi 1 – 0 në minutën e 60-të me golin e Gonzalo Guedes.

Ja goli i Guedes: