Presidenti HashimThaçi reagon ndaj sulmit të ekipit të Gazeta Blic

0
279

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas sulmit ndaj gazetarëve të Gazeta Blic, Nebih Maxhuni e Diamant Bajra, si dhe kameramanit, Arsim Rexhepi.

Thaçi është shpehur se gazetarët duhet të jenë në gjendje të bëjnë punën e tyre pa frikë ose presion. Ne jemi të gjithë së bashku në luftën kundër # COVID19

Shkrimi i plotë:

Unë e dënoj sulmin ndaj gazetarëve Nebih Maxhuni, Diamant Bajra & Arsim Rexhepi në Mitrovicën e Veriut.

I bëj thirrje të gjithëve të qëndrojnë të qetë dhe të përmbahen nga veprimet e dhunës.

Gazetarët duhet të jenë në gjendje të bëjnë punën e tyre pa frikë ose presion. Ne jemi të gjithë së bashku në luftën kundër # COVID19