Reagon djali i Hysni Gucatit pas dënimit nga Specialja

0
122

Musliu, djali i Hysni Gucatit, ka reaguar ashpër pasi babai i tij u dënua me katër vite e gjysmë nga Gjykata Speciale.

Sot në Gjykatën Speciale është shpallur vendimi për dy krerët e OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj e Hysni Gucati.

Haga i ka dënuar të dy me nga katër vjet e gjysmë burg për zbulimin e dokumenteve konfidenciale të Prokurorisë së Hagës

E nuk mungoj edhe ragimi i djalit të tij, Musli Gucati.

Ky është reagimi i plotë:

“Sot ishim dëshmitar se si padrejtësia triumfoj mbi drejtësi.

“Uh! Evropë, ti kurva e motit!
Që i re mohit, besës së Zotit!
Po, á ky asht sheji i qytetnisë?
Me da token e Shqypnisë,
Për me mbajt klyshtë e Rusisë”
Gjergj Fishta
Krenar me ju Hys dhe Nasim”, ka shkruar ai.