Tërmet i fortë 4.9 rihter në Detin Jon

0
257

Një tërmet me magnitudë 4.9 të shkallës rihter është regjistruar me epiqendër Detin Jon.

Sipas të dhënave lekundja ka qenë 15 km nga Zakynthos, 242 km nga Athina dhe 89 km nga Patra.

Mësohet se thellësia e epiqendres se termetit ka qenë 2 km.