Tërmeti/ Reagon për herë të parë Erdogan

Kryeministri i Turqisë Recep Tayip Erdogan ka reaguar për herë të parë në lidhje me tërmetin 6.8 ballësh që preku Turqinë mbrëmjen e sotme.

Ai ka reaguar me anë të një statusi në Twitter.

Si president i Turqisë dua tu bëj me dije që po ndjek nga afër punimet që po bëhet. Në fillim dua tu them AFAD dhe Kizilay (zonat e prekura) që i gjithë shteti është pranë jush.

Vëllezërit tanë që kanë humbur jetën nga tërmeti i mëshiroftë zoti, të dëmtuarve dua tju uroj shërim sa më të shpejtë.