Van Dijk fiton çmimin e lojtarit më të mirë, triumfon ndaj Messi-t e Ronaldos

Në ceremoninë që po mbahet sonte, Virgil van Dijk fitoi dy çmime, atë të mbrojtësit më të mirë dhe lojtarit më të mirë.

Van Dijk ishte i pakalueshëm duke e ndihmuar jashtëzakonisht Liverpoolin ta fitojë Ligën e Kampionëve.

Holandezi gjithashtu është në garë edhe për çmimin e lojtarit më të mirë në botë krahas Messit dhe Ronaldos, dhe ky çmim do të jetë një plus i madh.